2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 |

Górska Orkiestra Świątecznej Pomocy

ZEBRALIŚMY

12760 zł !!!!

W tym roku graliśmy pod hasłem :

Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

RELACJA

"Co, do kroćset, poszło nie tak?!?" - myślę - "Gdzie błąd popełniliśmy wielki?!?".
Jeszcze raz analizuję wszystko.
Komunikacja szła różnymi kanałami. Wszystkie rozproszone - sms, telefon, facebook, nawoływania. Nigdy dwa razy z tego samego miejsca. Nigdy dwa razy z tego samego numeru - to raz!
Nie jechaliśmy z tego samego miejsca. Różne środki komunikacji, różny czas, z różnych miast i miasteczek - to dwa!
Na wszelki wypadek, dla uniknięcie wpadki i zmylenia podsłuchów wymyśliliśmy legendę o zwykłym spotkaniu, piciu alkoholu i rozprawianiu o atutach koleżanek - to trzy!
No więc jak, czemu, dlaczego, co się - do stu tysięcy piorunów - wydarzyło, że ktoś nas rozszyfrował i do naszego miejsca na ziemi - Schroniska Samotnia przyjechało aż tylu ludzi, by z dala od ludzkich siedzib, odgrodzeni śnieżnymi zaspami i huraganowym wiatrem od prześladowców, niczym pierwsi chrześcijanie wyznawać zasady Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
A to nie są łatwe czasy dla zwolenników Owsiaka. Oj nie. Po ulicach miast grasują hordy łapaczy puszek. Kiedyś z dumą naklejane na kurtkę czerwone serduszko najodważniejsi dziś noszą na lewej stronie podkoszulka.
Pozdrowienia "Siema" używa się tylko wtedy, gdy jest pewność szyfrowania korespondencji, a "Róbta co chceta" to hasło, którego nawet sam guru Owsiak przestał używać publicznie. Ponoć wykrzykuje je tylko wieczorem i tylko w swojej sypialni. Nie jest dziś łatwo nieść pomoc dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów, oj nie.
W Samotni atmosfera, ludzie i działania były jak nigdy. Ta oaza wolności od wszechogarniającego hejtu kipiała energią i nawet usilne starania DJa nie dały radę jej stłumić. Przyjechali . najlepsi z najlepszych. Najodważniejsi z odważnych. Najwierniejsi z wiernych. Przyjaciele.
Część zdradzała tajniki swego męstwa na tajnych pogadankach. Tłum chętny ich posłuchania był taki, że pierwsze wolne miejsce zaczynały się w okolicach Małego Stawu. Bohaterowie na kolejnych slajdach wchodzili, schodzili, jechali, spadali, wznosili się, umierali i odradzali się z powrotem a tłum co róż to zamierał, to w oddychał z ulgą, płakał i trząsł się ze śmiechu.
Wszystko z lekkością i naturalnością właściwą ludziom wolnym od zaczadzenia.
Eksplozja doznań wspólnotowych nastąpiła podczas rytualnej licytacji, której tradycyjni kapłani Banan i Zbigniew wspięli się na wyżyny i prawie dotknęli niedotkniętego. Wyzwalali energię i czyny, których nikt zwyczajny normalnie by się nie podjął lub wręcz odganiał jako pokusę nieczystą. A tu wręcz przeciwnie . przez nikogo nieprzymuszony młodzieniec dobrowolnie postanowił się przy wszystkich. oświadczyć, skuszony tylko wizją pierścienia właśnie co licytowanego. Łzy w oczach kobiet, popłoch w spojrzeniu kawalerów, wzruszenie i autentyczne uniesienie trwało nawet wtedy gdy kanonada strzałów z, a jakże, licytowanych szampanów poleciała w tę stronę sali, która dała mniej.
Panowała atmosfera powszechnego autouwielbienia. Wieczór z Bananem wylicytował Banan, za masaż u masażystki najwięcej dała masażystka, a za weekend w pensjonacie w Karpaczu najwięcej zaoferował jego właścicielka, którą jednak rzutem na taśmę przelicytował jakiś zdesperowany turysta. Zwykłe kamienie, tyle że z K2, szły za 500 zł, świeże bałwany góra za 150. Ale co się dziwić, ostatnio jakoś widać w kraju nadprodukcję bałwanów to i ich wartość spada dramatycznie.
"Kto jest za to wszystko odpowiedzialny?!?" - grzmi prasa i facebook. Nigdy nie wydałbym tej kobiety, która narażając się na opady śniegu, podwyżki czynszów i odwoływania kolejnych Pucharów Samotni trwa przy swoim i Górski Finał Wielkiej Orkiestry zorganizowała po raz czternasty. Ona jednak nie kryje się i niosąc na sztandarach swoje poglądy - Owsiakowe pozdrowienie "Siema" dała najsampierw swego panieńskiego nazwiska. Ona to . Magda SIEMAszko, SIEMAszko - Arcimowicz, bo i o NIM wspomnieć trzeba . Arcimowiczowi Marku, mężczyźnie silnym i prawym. Długim i chudym, o oku tak wprawnym, że nie dość, że żonę w Schronisku owym wypatrzył to i zdjęcia robi swą wspaniałością zachwycające.
O wyniki spytacie? Drżeli wszyscy, czy uda się pieniądze do Samotni przemycić. Czy służby nie zatrzymają i na tacę rzucać nie każą. Jednak udało się! Rekord nawet padł nielichy - 12760 zł zebrano. To dowód kolejny że ludzie gór, zagrożenie wyczuwając, na szczyty swych możliwości wchodzą!

Final opisał
Maciej Sokołowski

Dziękujemy i zapraszamy za rok
Magdalena i Marek Arcimowicze. z grupą przyjaciół!!!

Program:

SOBOTA 10.01.2015
12.00 - "Kaszmir" - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
13.00 - "Kirgizja" - Wojciech Grzesiok
14.00 - "Ultra biegi górskie" - Piotr Hercog
15.00 - "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o jaskiniach, ale baliście się zapytać" - Kasia Biernacka
16.00 - "Lhotse '74, wspomnienia uczestników w 40. rocznicę wyprawy" - Anna Okopińska, Bogdan Jankowski
17.00 - "K2 - chalenge to the sky" - Janusz Gołąb
18.00 - "Ryszard Pawłowski - 40 lat w górach" - Ryszard Pawłowski
19.00 - Licytacja prowadzona przez Tomka Banasiewicza i Zbyszka Piotrowicza !!!
Orkiestrowanie!

NIEDZIELA 11.01.2015
11.00 - "Pradawna magia świętowania" - Henryk Dumin
12.00 - "35 dni na lodowcu" - Andrzej Życzkowski, Wojciech Grzesiok
13.00 - wspólne zdjęcie przed Samotnią

Program może być jeszcze rozbudowany.